Miks tuleks päikeseprille kanda nii suvel kui ka talvel?

 

Päikeseprillid aitavad kaitsta silmi UV-kiirguse eest ning ennetada kortse igal aastaajal.

UV-kiirgus võib olla intensiivne ka pilvise ilmaga või siis, kui päevavalgust jagub lühemateks tundideks. Päikeselistel talvepäevadel võib see avaldada isegi suuremat mõju kui suvel. Loe lähemalt, miks ei tohiks unustada päikeseprille ühelgi aastaajal.

Turvaliseks ja enesekindlaks liiklemiseks

Päikeseprillid aitavad kaasa turvalisemale ja mugavamale liiklemisele nii suvepäikese kui ka talvevalgusega. Autorooli sobivad hästi horisontaalset peegeldust blokeerivad ehk polariseeritud päikeseprillid. Need aitavad näha ümbrust selgemalt tänu peegelduva valguse pimestava mõju vähendamisele. See aitab liigelda mugavamalt ja enesekindlamalt. 

Soojamaa- või suusareisile

Kindlasti ei saa päikeseprille maha jätta talvepuhkusele sõites. Leia reisiks sobivad päikeseprillid vastavalt sihtkohale. Nii mägedes kui ka soojemates regioonides on reeglina meie laiuskraadist kõrgem UV-indeks, seega päikeseprillid peaksid õues pidevalt ees olema. Veekogude ääres ning lumistel ja jäistel maastikel esineb rohkelt pimestavat horisontaalset peegeldust, seega nii randa, suusamäele kui ka laevakruiisile on hea valik polariseeritud päikeseprillid. 

Reisides võiks olla pigem ettevaatlik rannakioskites ja turgudel müüdavate päikeseprillidega. Kuigi need võivad väga lahedad välja näha, ei pruugi need olla piisavalt kvaliteetsed. Päikeseprillide peamine eesmärk on silmade kaitsmine, seega ära riski kõrge UV-indeksiga paikades reisides oma silmade tervisega. Kanna alati päikeseprille, millele võid kindel olla.

Silmaümbruse kortsude edasilükkamiseks

Päevitamine ning eredas päikesevalguses silmade kissitamine soodustavad silmaümbruse kortsukeste süvenemist. UV-kiirgus koormab niigi õrna silmaümbruse nahka ning kissitamine süvendab kanavarbaid. Kui kortsud on juba kohal, pole aja tagasipööramine enam nii lihtne. Kvaliteetsed päikeseprillid on igal juhul soodsam investeering.

Et silmade ja silmaümbruse piirkonda päikese eest kaitsta, vali võimalikult suure raamiga päikeseprillid ning kanna neid ka sügisel ja talvel. Päikeseprillid võivad olla oluliselt suurema raamiga kui tavalised prillid.

Parema enesetunde heaks

Eredas valguses silmade kissitamine ja pingutamine ei põhjusta üksnes kortse, vaid võib tuua kaasa ka väsimust ja ebamugavustunnet. Et iga värskes õhus veedetud hetk oleks nauditav, hangi endale kvaliteetsed päikeseprillid.

Tunned kindlasti erinevust, kui paned head päikeseprillid ette jooksuringile, jalgrattaga sõitma minnes või loodusmatkale. Mererannas või järve ääres aitavad polariseeritud klaasidega päikeseprillid blokeerida intensiivset valguse peegeldust veekogude pinnalt. Seega sobivad polariseeritud päikeseprillid hästi näiteks kalastamiseks või veespordiks kõigil neljal aastaajal.