Üheks heaks võimaluseks säästlikuks puhkuseks on haagisuvilaga reisimine. Kuid kas puhkamine vaid haagissuvilaga on mõistlik, et kogu reisi vältel ei ole vaja muid reisimisega seotud ööbimisega kulutusi teha? Kindlasti!

 

Parimateks sihtkohtadeks perepuhkuse ajal on järgnevad riigid ja piirkonnad Põhja-Euroopas. 

 

 

  • Wild Atlantic Way, Iirimaa

 

Iirimaa üheks tõmbenumbriks on iidne ning kaunis mägine loodus. Ürgsetes orgudes ning mägedealadel sõitmine toob unistused käele lähemale ning Wild Atlantic Way teed, mis kulgevad ranniku lähedal. 2500km pikkune sõidutee kulgeb läbi 9 maakonna ning 3 provintsi. Turismi eesmärgil loodud ja hooldatud puhkuse teekond pakub looduslikku ilu ning võimalusi külastada iidse ajalooga linnu.

 

 

  • Ring Road / Route 1, Island

 

Island on üks neist riikidest maailmas, mis on küllaltki eraldatud. Selleks, et saarele pääseda tuleb võtta ette retk laeva või lennukiga. Oma mõõtmetelt on Island aga sarnane Eestile ning pea kahe päevaga on võimalik saarele ring peale teha. Haagissuvilaga reisimine seal on aga omaette seiklus, sest kogu loodus ja imelised vulkaanilised nähtused pakkuvad omaette katsumusi. Milliseid vahvaid vaatamisväärsusi pakub Island? Kindlasti tuleks vaatama minna kuumaveeallikaid, linnasid, mille nimesid on pea võimatu eestlasel hääldada.

 

 

  • Lapimaa, Soome

 

Lapimaa on saamide asumaa Põhja Soomes, Rootsis ja Norras. Saamid on rahvus, kes on kohanenud elama pea ekstreemses kliimas ning nüüdseks sõltuvad rohkesti turismindusest. Lapimaa on ka koht, kust pärimuse kohaselt pärineb ka Jõuluvana. Haagissuvilaga reisimisel võib Lapimaal kohata põhjapõtru, palju erinevaid saami külasid.

 

 

  • Norra Fjordid

 

Norra pakub nii võimast kui ka metsikut loodust kõigile külastajatele. Fjordid ja selle ümbruses paiknevad teed pakuvad võimalust avastada nii loodust kui ka vahvaid kohti rannikust eemal. Kui aga teid huvitavad trollid, siis Norra on teadatuntud trollidemaa. Norra avastamiseks tuleb võtta aega nädalaid, sest lisaks fjordidele ning trollidele peidab Norra ka endas viikingitekülasid mille ajalugu ulatub sajandite taha. 

 

 

  • Malmö, Rootsi

 

Malmö linn on üks Rootsi Kuningriigi erilisemaid. Øresundi sild ühendab Malmö linna Taani pealinna Kopenhageniga. Malmö linn pakub erilist võimalust külastada nii Rootsi kui ka naaberriiki Taanit külastada poole tunni jooksul. Haagissuvilaga linna külastamine on imeliselt lihtne, sest peateed suunduvad läänes kõik Malmö linna ning linnast vaid mõned kilomeetrid välja paiknevad kõikide võimalustega puhkealad. Malmöst 6 tunni kaugusele jääb ka Stockholm, mis on maailmas tuntud ka kui Põhja-Euroopa meelelahutuspealinn, kus pärineb meelelahutustööstus – ABBA, muusikatarkvara Spotify, Ninja Casino ja muud tuntud ettevõtmised.

 

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!