Vajadus väikebussi rentimise järele võib tekkida siis, kui sõidutada on vaja 7-9 inimest – seega pisut suuremat seltskonda, kui see tavalisse sõiduautosse mahuks, olgu tegu siis tööalase vajadusega või lihtsalt roadtrip’iga lõbusa sõpruskonna seltsis.

Väikebussi rentimine ei erine tavalise sõiduauto rentimisest, rentijal on kindlasti vajalik vastava kategooria juhiloa olemasolu. Enamike väikebusside juhtimiseks piisab B-kategooria juhiloast. Väikebussi saab rentida alates 24-st tunnist kuni erineva pikkusega pikemateks perioodideks ning sarnaselt sõiduauto rentimisega peab ka selle tagastama samas seisukorras, mis see oli rentimise hetkel.

Paljudest firmadest on võimalik väikebussi rentida ka koos juhiga või tellida ka kohaletoimetamine just teile sobivasse kohta. Rentijale võivad rakenduda vanuse ja juhistaaźi piirangud ning tagatisraha.

Tänapäeval võib väikebussi rentida sõitmiseks nii Eestimaa piires kui ka ka välismaal – viimane on eriti mugav variant suurema seltskonnaga puhkusereisil olles. Viimasel juhul on soovitatav väikebuss sõiduvajaduse ilmnemisel koheselt ka ette ära broneerida – nii võite olla kindlad, et sobiv ja vajaliku mahutavusega väikebuss vajalikul ajal ka olemas ja sõiduvalmis on. Enamikes firmades saab väikebusse rentida ka Interneti teel.

Suuremad väikebussirendi firmad Eestis

Ettevõtte Telefon Email Veebileht
Eesti Autorent OÜ +372 5 170 707 info@kaubikute-rent.ee www.kaubikute-rent.ee
Avaruosad OÜ väikebussirent +372 5 549 021 info@vaikebussirent.ee www.vaikebussirent.ee
Puhkus Ratastel +372 56 657 376 puhkusratastel@gmail.com www.puhkusratastel.com
Avis +372 6 671 515 rent@avis.ee www.avis.ee
AT Rent OÜ +372 5 033 119 info@atrent.ee www.atrent.ee