Rendiautot on võimalik rentida ajutiseks kasutamiseks autorendifirmadest tasu eest ning põhimõtteliselt kehtivad rendiautole samad reeglid ja kombed, mis iseendagi sõidukile – selle juhtimiseks peab rentijal olema olemas B-kategooria juhiluba ning kasutama peab rendiautot heaperemehelikult.

Rendiauto maksumus sõltub auto mudelist ja rentimise perioodist, mis võib ulatuda ühest tunnist kuni mitme kuuni. Reeglina mida pikem on rendiperiood, seda soodsam on selles ühe päeva maksumus. Enamustes firmades saab auto rendiks broneerida ka läbi Interneti. Viimasel ajal on Tallinnas populaarne ka lühiajaline minirent, mille puhul toimub nii auto rentimine kui ka autouste avamine ja sulgemine ainult nutitelefoni abil „autole helistades”.

Vastavalt kokkuleppele on võimalik ka renditud auto kohaletoomine või tagastamine rentimisest erinevasse kohta. Võimalik ning isegi soovitatav on tänapäeval ka rendiauto broneerimine ja tasumine Eestis selle kasutamiseks eesseisval puhkusel välismaal.

Mõningatel juhtudel kehtivad rendiautole läbisõidu või territoriaalsed piirangud, piiratud võib olla ka rentija vanus või nõutav teatud minimaalne juhistaaź. Riigiti võivad rendiauto kasutamise tingimused olla vägagi erinevad ning just seetõttu peaks sõiduki rendilepingu alati hoolikalt läbi lugema ning mitte alla kirjutama sellist lepingut, millest aru ei saa. Rendiauto peaks alati tagastama samas seisukorras ning tangitud kütusega samale tasemele nagu oli see kätte saades.

Suuremad autorendifirmad Eestis

Ettevõtte Telefon Email Veebileht
Sixt Autorent +372 6 058 148 rent@sixt.ee www.sixt.ee/
Avis +372 6 671 515 rent@avis.ee www.avis.ee 
Hertz 372 6 058 923 airport@hertz.ee www.hertz.ee
Budget +372 6 058 600 info@budget.ee www.budget.ee
Europcar +372 6 058 031 info@europcar.ee www.europcar.ee