Kaubikute rent toimub sarnaselt sõiduauto rendiga ning rentijaks võivad olla nii ettevõtted kui ka eraisikud. Kaubikute rentimise teenust võib kasutada igaüks, kellel on olemas kehtiv vastava kategooria juhiluba. Mõistlik on kaubiku rendi teenust kasutada juhul, kui kaubikut on vaja harva või ajutiselt. Kaubiku rendiga koos pakutakse ka navigeerimisteenust, kindlustust, pesu jne.

Tihtipeale tekib vajadus vedada suuremaid esemeid või mööblit ühest kohast teise – hinnalt kallima kolimisteenuse soodsamaks alternatiiviks ongi siinkohal rentida kaubik, mis aitab lisaks rahale ka aega kokku hoida.

Kaubiku rendi teiseks sihtgrupiks on ettevõtted, kel on kaubikut vaja mõne ajutise spetsiaalse või projektipõhise töö tegemiseks. Ka tuleb kaubiku rent appi juhul, kui enda kaubikut ei ole võimalik kasutada või on näiteks töömahud ajutiselt suurenenud.

Tavaliselt piisab kaubiku juhtimiseks B-kategooria juhiloa olemasolust ning kaubikut on võimalik rentida ka sõiduks välismaale. Rendilepingusse saab vajadusel märkida ka lisajuhtide nimed, kellel on õigus kaubikut juhtida. Sarnaselt sõiduautode rendile saab kaubikuid rentida alates mõnest tunnist kuni mõne päevani. Mida pikem on rendiperiood, seda odavam on maksumuses ühe päeva hind. Pikema rendiperioodi puhul on võimalik kokku leppida ka soodsamas kogumaksumuses. Tavapäraselt on nõutav ka tagatisraha maksmine, mille suurus märgitakse ära rendilepingus.

Kaubikuid on rendifirmades saadaval erinevates pikkustes ja kõrgustes, tänu millele saab valida just enda vajadustele vastava. Kaubiku kasutamise vajaduse ilmnemisel võiks sobiva sõiduki võimalikult kiirelt ka ära broneerida – nii tagate endale nii suurema valiku kui ka sobiva kaubiku olemasolu.

Suuremad kaubikurendifirmad Eestis

Ettevõtte Telefon Email Veebileht
Hansarent +372 605 8031 booking@hansarent.ee www.hansarent.ee
Renneks +372 6 270 582 info@renneks.ee www.renneks.ee
Eesti Autorent OÜ +372 5 170 707 info@kaubikute-rent.ee www.kaubikute-rent.ee
Sixt Autorent +372 6 058 148 rent@sixt.ee www.sixt.ee/
Akord Autorent  +372 56 250 951 kaubik@autorent.ee www.kaubiku-rent.ee
AT Rent OÜ +372 5 033 119 info@atrent.ee www.atrent.ee