Haagise renti on mugav kasutada juhul, kui ühest kohast teise on vaja vedada kergemaid või väiksem kogus asju. Haagist võib vaja minna ka ettevõtetel mõne spetsiaalse või projektipõhise ajutise töö tegemiseks.

Haagis kujutab endast nö. ratastel alust, mis kinnitatakse sõiduauto taha ning tänu sellele on ka haagiste rendihinnad soodsamad. Haagiseid on pakkumisel erineva suuruse ja kandevõimega ning haagiserendist võib valida täpselt enda vajadustele vastava – lahtise-, tentkattega-, plastikkaanega- või furgoonhaagise.

Haagise rentimiseks piisab B-kategooria juhiloa olemasolust juhul, kui auto + haagise täismass kokku ei ületa 3500 kg. Suurema haagise ning raskema auto ja haagise kogumassi puhul on nõutav kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria juhtimisõigus, mida saab eelnevalt taotleda ARK-ist.

Rentida saab haagist alates vaid mõnest tunnist kuni erinevate pikemate perioodideni. Mida pikemaks perioodiks haagis renditakse, seda odavam on kogumaksumuses ühe rendipäeva hind.

Ka haagiseid saab enamasti broneerida ja rentida läbi Interneti. Kõige mugavam on rentida haagis bensiinijaamadest, sellist võimalust pakuvad mitmed kütusefirmad. Eriti mugavaks teeb bensiinijaamadest haagise rentimise seejuures võimalus tagastada haagis mõnda teise sama firma bensiinijaama.

Ettevõtte Telefon Email Veebileht
Eesti Autorent OÜ +372 5 170 707 info@kaubikute-rent.ee www.kaubikute-rent.ee
AT Rent OÜ +372 5 033 119 info@atrent.ee www.atrent.ee
AMOR haagised +372 56 473 720 amormetall@gmail.com www.amor-haagised.ee
Sunrent +372 5 181 009 info@sunrent.ee www.sunrent.ee/rent/haagiserent/
Cargobus 17 799 info@cargobus.ee www.cargobus.ee
Olerex www.olerex.ee/era/haagiserent
Alexela www.alexelaoil.ee/est/teenused.n/haagiserent